5 sposobów na to w jaki sposób Internet może wpłynąć na zdrowie

W dzisiejszych czasach wszyscy żyją w dobie Internetu jest on częścią naszego codziennego dnia. Bez względu na to czy jest to sprawdzanie e-maili na telefonie czy zanurzenie się w świat gier wideo. Ma to wpływ na nasze zdrowie.

Więcej o tym opowie nasza ekspertka Klara Czerwińska, która zbadała ten temat dogłębnie. I postanowiła podzielić się z nami swoimi przemyśleniami. Informacje o jej innych artykułach znajdziesz tutaj.

Główne obszary wpływu Internetu na zdrowie

1. Media społecznościowe

Połączenie ze światem. Zastanawiasz się, dlaczego Internet jest dla ciebie dobry? Media społecznościowe mogą przyczynić się do zmniejszenia samotności i poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego. Możemy także wykorzystywać media społecznościowe w Polsce do budowania i utrzymywania pozytywnych relacji międzyludzkich.

W tym tworzenia wyjątkowej tożsamości i promowania lepszego zrozumienia dobrobytu, przynależności, a co najważniejsze, poczucia własnej wartości. Oczywiście, te korzyści zależą od odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych.

Ustalenie limitu czasu, który spędzasz w mediach społecznościowych jest ważne, oderwij się od telefonu podczas interakcji z rodziną czy przyjaciółmi. Media społecznościowe mają też swoje ciemne strony.

Musisz odróżnić treści pozytywne od negatywnych, aby zachować dobre zdrowie psychiczne. Nie porównuj siebie czy swojego życia do tego co widzisz na Instagramie. Wszyscy pokazują tam swoje najlepsze momenty, a nie całą historię.

2. Hazard

Hazard umożliwia nabywanie umiejętności podczas gry. Uczysz się być bardziej spostrzegawczym, ćwiczyć umysłowo swój mózg, studiować wzorce i liczby. Dla zdrowia psychicznego jest to odpowiedni sposób, aby aktywnie zaangażować mózg.

Gra w wielu polskich kasynach posiada darmowe sloty owocowe, które pomagają ćwiczyć psychikę. Hazard pomaga także w socjalizacji. Jest formą, która łączy ludzi. Pewne korzyści, które materializują się w wyniku tej socjalizacji, to między innymi relaks.

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę z wad korzystania z tej formy rozrywki. Zbyt częsta gra bez podstawowej wiedzy może doprowadzić do straty pieniędzy. Powstanie zadłużeń i brak możliwości poradzenia sobie z tym może dodatkowo podkopać samopoczucie i zdrowie psychiczne.

3. Gry wideo

Zwiększanie kreatywności pobudza wszystkie dziedziny życia. Gry zmuszają do wymyślenia sposobu, aby pokonać wroga, zakraść się za linie wroga i koordynować ataki. Wiele gier akcji i strzeleckich wymaga szybkiego refleksu i precyzji.

Im więcej praktyki nabędziesz z tymi grami, tym lepsze reakcje wyćwiczysz. Możesz też poprawić kondycję fizyczną, wstając i używając swojego ciała do kontrolowania gry. Poprawiasz koordynację, postawę, a niektóre gry skupiają się nawet na odchudzaniu. Jest to szczególnie przydatne podczas zimy w Polsce.

Jednak razem z zaletami, pojawiają się wady tego rodzaju spędzania czasu. Są nimi zmiany nastrojów, niekontrolowanie czasu, zaniedbanie pracy czy związków. Bardzo łatwo popaść w nałóg, jeśli się tego nie kontroluje. Wówczas nawet nowa gra nie będzie cieszyć cię na długo.

4. Zakupy online

Ludzie, którzy właściwie stosują terapię zakupową, są nie tylko szczęśliwsi, ale mogą być też pewniejsi siebie, lepiej radzić sobie w pracy i wyrażać się bardziej kreatywnie. Kupując produkty z polskich stron internetowych, czujesz się zadowolony i szczęśliwy.

Zakupy mogą być skutecznym sposobem na podniesienie na duchu. Ludzie, którzy są smutni, często myślą, że żyją w środowisku, które jest poza ich kontrolą. Zakupy online są jednym ze sposobów korzystania z Internetu i przywrócenia kontroli nad podejmowanie decyzji o tym, co kupić.

Należy jednak pamiętać, że może to mieć także negatywny wpływ. Jeśli jest to jedyny sposób rozładowania emocji, może to w krótkim czasie doprowadzić do zadłużenia. A także sprawić, że nowa rzecz przestanie cieszyć, jako że to twój jedyny sposób radzenia sobie ze złym samopoczuciem.

5. Dieta i ćwiczenia

Bez względu na częstotliwość treningów i ćwiczeń możesz zacząć ćwiczenia i dietę już dziś. Korzystanie z Internetu w celu uzyskania informacji zdrowotnych jest łatwe i szybkie. Sprawdź dostępne wideo na Youtubie lub poszukaj inspirujących osób, które zachęcą cię do wysiłku na Instagramie.

Upewnij się, że jesteś na zdrowej ścieżce. Niezależnie od tego, czy korzystasz z tej okazji, aby rozpocząć nową podróż fitness, czy po prostu inwestujesz w swoje zdrowie, skorzystaj z technologii, aby to trochę ułatwić. Dodatkowo wprowadź do diety świeże polskie produkty.

Jak ze wszystkim należy postawić na balans. Nie należy się przemęczać czy doprowadzić do skraju np. korzystając z tej formy rozrywki zbyt często. Pobierając dietę skup się na zachowaniu równowagi, sporadyczne odejście od niej nie zaprzepaści twoich efektów.

Podsumowanie

Jak każdy wynalazek Internet posiada wiele zalet, ale także wad. Należy zastanowić się w jaki sposób wpływa na nasze życie i w odpowiedni sposób to dostosować.