Zdrowie

sarm RAD140

RAD140

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem potężnego sojusznika który pomoże Ci zdobyć wymarzoną sylwetkę, skonstruowanego na bazie grupy substancji zwanych SARM – trafiłeś bardzo dobrze. RAD140 to jeden z najpotężniejszych obecnych na rynku SARM’ów, dorównując swoją mocą takim cząsteczkom jak LGD-4033 czy MK-2866.

RAD140 to pożądany przez wielu kulturystów suplement diety, który dzięki swoim unikatowym właściwościom pozwala na wybudowanie konkretnej, suchej masy mięśniowej, przynosząc przy tym wiele pozytywnych i prozdrowotnych efektów, które pomogły wielu sportowcom nie tylko w zyskaniu masy mięśniowej, ale także poprawiając ich ogólny stan zdrowia.

Krótka historia

RAD140 zwany również jako Testolon to jeden z obecnie wciąż badanych, niejako eksperymentalnych leków, wynaleziony i wyprodukowany przez Radius w 2000 roku, badany jest pod względem możliwości terapeutycznych które mogą być uwydatnione przy zastosowaniu profilaktycznym lekarstwa. Testolon dołączony został do grupy SARMów niecałe kilka lat temu, prawdopodobnie bezpośrednio po przetestowaniu klinicznym lekarstwa na zwierzętach w 2011 roku. Przeprowadzone badania nie pogorszyły stanu zdrowia żadnego zwierzęcia, przynosząc także wiele pozytywnych informacji na temat tej niezwykłej substancji. Przez wielu badaczy jak i kulturystów, RAD140 uważany jest za bardzo obiecujący produkt, mogący zdziałać wiele dobrego w świecie medycyny i kulturystyki. Od roku 2017 prowadzone są badania mające dowieść, iż RAD140 może być wykorzystywany jako potencjalne lekarstwo w poprawie funkcjonowania receptorów hormonalnych u kobiet ze stwierdzonym rakiem piersi.

RAD140 przez swoją budowę chemiczną jest bliskim krewnym receptorów androgenowych w naszym organizmie, które przez synergistyczne działanie z RAD140 wyzwalają efekt stymulujący, nieraz często określany jako podobny w działaniu do sterydów anabolicznych. Dodatkowo działanie lekarstwa potwierdziło, iż jest on stosunkowo bezpieczny ze względu na brak bezpośredniego działania na gruczoł krokowy u mężczyzn, a także nie objawiając symptomów androgenicznych u kobiet, które mogą zaszkodzić poprawnemu funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej.

Środowisko kulturystyczne określa RAD140 jako bezpieczną i efektywną substancję, ze względu na jej, zdaniem wielu, o wiele bardziej wyczuwalne efekty niż inne substancje z grupy SARM. Uważa się, że z siłą działania Testolonu może konkurować jedynie inny SARM, YK-11, niestety nie jest on bezpiecznym substytutem ze względu na swoją wysoką neurotoksyczność względem organizmu.

Jeśli więc, uważasz że pragniesz zapoczątkować w swoim ciele rewolucyjne zmiany przy zastosowaniu całkiem bezpiecznego, a co więcej silnego SARMu, o wiele przyjaźniejszego dla ciała niż sterydy anaboliczne, to Testolon jest dla Ciebie świetnym wyborem.

Działanie RAD140

RAD140 jest znany głównie ze swojego ogromne wpływu na wzrost suchej masy mięśniowej, którą zyskujemy już po krótkim czasie trwania cyklu. Dzięki pozytywnemu i efektywnemu działaniu przeciwko neurodegeneracji u mężczyzn powoduje wzrost wydzielanego testosteronu, pozwalając na uzyskiwanie o wiele lepszych efektów przez zwiększenie pewności siebie i chęci podnoszenia swoich własnych rekordów.

Dzięki pierwotnym zastosowaniom które miały zapobiegać wiotczeniu mięśni, kliniczne badania dowiodły iż RAD140 jest w stanie zwiększyć przyrost masy mięśniowej o ponad 10% w przeciągu zaledwie 30 dni. Dzięki temu w niecały miesiąc możemy zyskać dodatkowe kilogramy, które oparte będą wyłącznie na masie mięśniowej. Dodatkowym atutem działania RAD140 jest jego prozdrowotna właściwość zwiększająca wytrzymałość, pozwalając suplementującym na osiągnięcie o wiele wyższych, rzetelniejszych efektów podczas swojego treningu.

RAD140 (można zamówić na WWW.sarms.pl )posiada także unikatowe zachowanie względem tkanki kostnej, powodując wzrost wytrzymałości kośćca, pozwalając nam tym samym na wytrzymywanie o wiele większych ciężarów obciążających kręgosłup, a także umożliwiając wykonywanie o wiele szybszych, płynniejszych i dbalszych ruchów.

W porównaniu ze sterydami anabolicznymi, a także innymi SARMami, Testolon charakteryzuje się marginalnym wpływem na funkcjonowanie wątroby, zapewniając nam, dzięki swojej niskiej hepatotoksyczności, bezpieczeństwo i brak obaw o pogorszenie stanu naszych organów wewnętrznych. Co więcej, RAD140 dzięki wykonanym na nim badaniom dowiódł, iż jego elementy składne są w stanie skutecznie oddziaływać na profil lipidowy, obniżając tym samym cholesterol w naszej krwi, tym samym poprawiając ogólny stan zdrowia.

 

Odpowiednie dawkowanie

W kręgach sportowych i kulturystycznych panują względnie odmienne od siebie opinie na temat tego, jaka dawka Testolonu powinna być najlepszą i najbardziej optymalną. Siła jaką RAD140 ma w porównaniu z innymi SARMami już od samego początku określa, że nie powinniśmy dawkować go w taki sam sposób jak inne substancje z tej grupy. Testolon posiada bardzo długi czas półtrwania w organizmie człowieka, wynoszący niemal 20 godzin, oznacza to, iż RAD140 powinien być stosowany maksymalnie raz na dzień.

Wielu użytkowników suplementu jakim jest RAD140 zaleca aby zacząć od 10 mg na dzień, zdanie te podzielają także lekarze i badacze, uważając iż RAD140 w takich dawkach przyniesie najlepsze efekty na samym początku użytkowania. Bardziej zaawansowane osoby z kolei powinny stopniowo podnosić dawkę Testolonu, kończąc na 20 mg na dzień. Dla wielu jest to najbardziej skuteczna i odpowiednia dawka po dłuższym czasie spożywania RAD140. Niektórzy z kolei łączą Testolon z innymi SARMami, nie jest to jednak zalecane ze względu na możliwe efekty uboczne, co z kolei przy trwającym zazwyczaj cyklu wynoszącym od 6 do 10 tygodni może przynieść niespodziewane efekty dla organizmu.

 

Potencjalne efekty uboczne

SARM jakim jest RAD140 posiada bardzo małą ilość dostępnej obecnie literatury badawczej opisującej możliwe efekty uboczne podczas suplementacji substancji. Wiadomo jednak, iż potencjał objawienia się jakichkolwiek efektów ubocznych podczas stosowania Testolonu jest marginalny, ponieważ żadna z osób suplementujących RAD140 nigdy nie zaskarżyła się na objawienie jakiegokolwiek efektu ubocznego. Dlatego też, podczas suplementacji Testolonem nie musimy obawiać się zwiększonego ciśnienia krwi, wywoływania agresji, wymiotów, czy bólów głowy. Pomimo tego, dostępne dziś dane nie mówią nam nic o potencjalnych długofalowych efektach, dlatego warto mieć na uwadze możliwe zmiany jakie mogą zajść w naszym organizmie.

 

Różnice pomiędzy SARMami a Sterydami Anabolicznymi

Wybierając możliwość zastosowania w swojej suplementacji substancji z grupy SARM, a także sterydów anabolicznych o wiele lepszym wyborem dla twojego zdrowia będzie wybranie grupy SARM. Wszystko dzięki temu, iż oddziałując na receptory androgenowe w mięśniach twojego ciała, nie wpływają bezpośrednio na produkcję twojego, naturalnie występującego w organizmie testosteronu. Kończąc cykl w którym stosowaliśmy SARM, nie musimy obawiać się konieczności przeprowadzenia terapii hormonalnej, która pozwoli nam wrócić do naturalnych poziomów testosteronu, co jest niestety częstym i przykrym obowiązkiem osób stosujących sterydy anaboliczne. Dodatkowo RAD140 jak i inne SARMy nie powodują powstania w organizmie tzw. efektu aromatyzacji, prowadzącej do zamiany testosteronu i innych ważnych dla mężczyzn hormonów w DHT, powodujący nierzadko łysienie, tudzież wzrost męskich piersi.

SARMy w porównaniu ze sterydami anabolicznymi pozwalają na zwielokrotniony wzrost mięśni w o wiele krótszych odstępach czasowych, a selektywność działania substancji pozwala na kontrolowane użytkowanie, pozbawione jakichkolwiek negatywów.

 

Podsumowanie i konkluzja

Jeśli poszukujesz obecnie najlepszego możliwego wsparcia w budowie swojej wymarzonej sylwetki, mając przy tym na uwadze swoje zdrowie i bezpieczeństwo, RAD140 z całą pewnością pomoże Ci spełnić twoje kulturystyczne marzenia. Pomimo małej ilości opublikowanych publicznie badań, Testolon jest jedną z bezpieczniejszych substancji korzystnych w zwiększeniu masy mięśniowej, godną chociażby jednorazowego spróbowania. RAD140 jest obiecującym SARMem który może odmienić świat kulturystyki na lepsze, dzięki swojej skuteczności, której efekty objawiają się po niecałym miesiącu stosowania.