Zdrowie

W jaki sposób szybko zagęścić włosy?

Istnieje wiele czynników, które sprawiają, że cienkie włosy wydają się gęstsze. Należą do nich między innymi genetyka, naturalny cykl włosa (to dlatego Twój kucyk w niektóre dni wygląda na pełniejszy niż w inne) oraz sposób, w jaki stylizujesz niektóre partie włosów. Są jednak pewne kroki, które możesz podjąć, by stworzyć iluzję objętości. Aby zacząć, sprawdź trzy najważniejsze wskazówki poniżej! Warto też skorzystać z tupety i toppery damskie.

Podkreśl odrosty odpowiednim kolorem, a następnie nałóż na resztę włosów produkt taki jak, który natychmiast zagęści pasma. Możesz też spróbować stylizacji za pomocą wałków na gorąco lub wałków na rzepy, aby nadać włosom więcej objętości i sprężystości (niektóre kobiety przysięgają, że śpią w nich). Aby uzyskać bardziej długotrwałe rezultaty, poproś swojego kolorystę o użycie Olaplexu nr 1 podczas następnej sesji koloryzacji; podobno pogrubia on włosy nawet o 25%.

Czy farba do włosów dla brunetek rzeczywiście działa?

To zależy od tego, jaki cel sobie postawiłaś, ponieważ koloryści nie uważają brązu za prawdziwą metodę farbowania – dodają jedynie pigment . Farba nie pogrubi więc Twoich włosów – po prostu pokryje zewnętrzną warstwę pasma. Jednak każdy kolor jest w stanie dodać fryzurze objętości, grubości i blasku poprzez budowanie warstw pigmentu na każdym pojedynczym paśmie. Jeśli będziesz kontynuować nakładanie farby w ciągu kilku wizyt w salonie, uzyskasz większą objętość niż gdybyś pozwoliła swojemu naturalnemu kolorowi odrosnąć, ponieważ z każdą aplikacją dodawana jest kolejna nowa warstwa.

W jaki sposób szybko zagęścić włosy?

Warto również wiedzieć, że kolory zachowują się inaczej w zależności od tego, czy są stosowane na włosach rozjaśnianych czy nie. Ciemna brunetka, która farbuje włosy na jaśniejszy kolor, zobaczy mniej zauważalne rezultaty niż osoba o naturalnie blond włosach, ponieważ jej pasma są już porowate z powodu wcześniejszych zabiegów rozjaśniania (podwójny proces lub balejaż).

Jeśli nie jesteś blondynką, najlepszym sposobem na uzyskanie gęstszych włosów jest zaprzestanie ich nadmiernego przetwarzania. Oznacza to używanie mniejszej ilości ciepła i stosowanie niskiej temperatury w razie potrzeby (tj. raz na 2 tygodnie lub tak). Jeśli Twoje końcówki są usmażone, możesz poprosić swojego stylistę o szybkie podcięcie. Jeśli używasz ciepła na własną rękę, spróbuj użyć serum zapobiegającego puszeniu się włosów przed suszeniem, aby Twoje końcówki nie wysychały tak bardzo. Kolejną rzeczą, która zmieni teksturę Twoich włosów jest szampon zawierający siarczany lub parabeny. Ponieważ składniki te działają jak szyszki w odżywkach, gromadzą się one z czasem i obciążają cienkie włosy, sprawiając, że wyglądają na jeszcze cieńsze niż zwykle.