Rehabilitacja

Fala uderzeniowa Warszawa Bielany

Fala uderzeniowa Warszawa Bielany. Ostrogą piętową nazywamy schorzenie podatne na bodźce mechaniczne,

którego leczenie jest długotrwałe, żmudne i oporne na stosowane zabiegi. Po zastosowaniu terapii falą uderzeniową niepotrzebna już jest ingerencja chirurgiczna, a w dłuższym przedziale czasu następuje całkowite jego wyleczenie. Zabieg wykonuje się głowicą przy pomocy żelu sprzęgającego. Zazwyczaj zabieg zaczyna się od ciśnienia 2,5 Bara o częstotliwości 10 Hz, liczba uderzeń to 2000 – w niektórych ostrych przypadkach maksymalnie 3000. Terapię wykonujemy raz w tygodniu. Zaleca się stosowanie od 3 do 5 zabiegów niekiedy wykonuje się dodatkowe kilka zabiegów. Jak podaje literatura rehabilitacyjna zabiegi z wykorzystaniem fali uderzeniowej w przypadku ostróg piętowych skutkuje poprawą prawie 90%.

Zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej tzw. łokieć tenisisty jest to stan zapalny tkanek miękkich. Do typowych objawów zalicza się dolegliwości bólowe podczas trzymania czegokolwiek w ręce, wykonywanie ruchów nadgarstka, niekiedy mówi się iż przyczyną zapalenia nadkłykcia bocznego kości ramieniowej są mikrourazy i nadwyrężenie w wyniku nadmiernego używania mięśnia. Często choroba ta pojawia się u pracowników biurowych korzystających z komputera oraz osób wykonujących powtarzalne czynności manualne. Według obserwacji przypadków zapalenia nadkłykcia bocznego kości ramiennej efekt terapii wynosi 75%.

Terapia falą uderzeniową również jest skuteczna w wielu innych schorzeniach np. kolan, barku, ścięgna Achillesa,

wyroślach kostnych w stawach dłoni, bólach w okolicy pachwiny czy erekcji. Zastosowanie terapii falą uderzeniową zaczyna być coraz bardziej popularna. Jest metodą dającą bardzo dobre efekty głównie w medycynie sportowej. Metoda ta wykazuje do 80% skuteczności u pacjentów bezskutecznie leczony zachowawczo. Ból jest przyczyną codziennego dyskomfortu, nie leczony – jest udręką psychiczną. Dlatego warto skutecznie mu „przeszkodzić” i skorzystać z fali uderzeniowej oferowanej praktycznie w każdym mieście w Polsce.

Fala uderzeniowa Warszawa Bielany. Wśród wielu gabinetów oferujących zabiegi rehabilitacyjne w Warszawie – Bielany finansowane przez NZF i prywatne zalicza się m.in.: TheraMoc na ul. Żeromskiego 17C, Aleksandra Truszczyńska. Gabinet fizjoterapii na ul. Barcickiej 47, Fizjo-Orth Rehabilitacja i Fizjoterapia, ul. Balzaka 2, Kompleksowa Fizjoterapia Anna Gacka na ul. Sokratesa 5, Body Move Warszawa – Rehabilitacja Ortopeda Usg, Twardowska 3, Boruc Rehabilitacja na Efraima Schroegera 15, Gabinet „AKADEMIA RUCHU” – Integracja rehabilitacja Warszawa, na ul. Josepha Conrada 21, Perfect Move Michał Banasiak na ul. Stefana Żeromskiego 15a.