Kardiologia

Kardiolog Warszawa – pierwsza wizyta

Wizyta u kardiologa

w wielu przypadkach wiąże się ze stresem. Wielu ludzi z tego powodu odkłada ją na późniejszy termin, co może przyczyniać się do ewentualnego nawarstwienia problemów. Jeśli jednak zdecydowaliśmy się ostatecznie na wizytę, to warto skutecznie się do niej przygotować. Kardiolodzy to silna grupa lekarzy, operująca wokół Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Sądzą oni, że

zajmują się najtrudniejszymi schorzeniami i muszą się stale rozwijać, aby skutecznie rozwiązywać problemy swoich pacjentów. Godny zaufania kardiolog powinien być przede wszystkim stosunkowo szczupły, spokojny i niepalący.

Przed pierwszą wizytą konieczne jest skompletowanie wszystkich badań – moczu i morfologii, które zlecane są przez lekarza rodzinnego. Najlepiej zebrać wyniki z kilku lat. Pozwoli to na odpowiedni przegląd sytuacji i rzetelną ocenę stanu naszego zdrowia. Na wizytę warto zabrać także leki, które zażywamy na co dzień, wraz z dawkowaniem. Są one kluczowe, w kontekście doboru przez lekarza odpowiedniej dla nas terapii. Część leków stosowana razem ze sobą może dawać negatywne skutki .

Dla nas – pacjentów, kluczowe są informacje o przyjmowanych lekach. Postarajmy się je jak najdokładniej zapamiętać. Pozwoli to rzetelnie ocenić naszą sytuacje i podjąć skuteczną terapię. Lekarzowi trzeba przekazać wszystkie niezbędne informacje o naszym stanie zdrowia. Jak często uprawiamy seks, jaką aktywność fizyczną preferujemy, czy palimy papierosy, jak często spożywamy alkohol. Szczegółowy i precyzyjny wywiad pozwoli określić to leczenia i sprawić, że efekty zostaną zmaksymalizowane.

W wielu przypadkach lekarz może zlecić klasyczne ekg, lub ekg w badaniu wysiłkowym, bądź badanie holterowskie. Często zaleca się także wykonanie echokardiografii. Taki zestaw badań pozwoli rzetelnie ocenić stan naszego mięśnia sercowego i jego kondycję. Umożliwi jednocześnie zaaranżowanie odpowiedniego programu leczenia.