Czy warto chodzić do szkoły rodzenia?

Zwłaszcza przy pierwszym dziecku, wiele kobiet obawia się tego, że sobie nie poradzi. Strach przed nieznanym jest rzeczą naturalną, jeśli jednak przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, dobrze jest znaleźć na niego rozwiązanie. Dobrym wyjściem może okazać się szkoła rodzenia, która w sposób merytoryczny przygotowuje przyszłe mamy do porodu i opieki nad noworodkiem.

Szkoła rodzenia – podstawowe informacje

Przychodnia prywatna warszawa oferuje szeroki zakres usług, w tym właśnie zajęcia dla przyszłych mam. Najczęściej poleca się, aby do szkoły zapisać się między szóstym a ósmym miesiącem ciąży. Jest to bowiem okres, w którym kobiety czują się na tyle dobrze i mają jeszcze siłę brać udział w zajęciach. Również brzuch w tym okresie nie jest na tyle duży, aby przeszkadzał w ćwiczeniach fizycznych, jakie wykonuje się podczas zajęć. W tym czasie kobieta zdobędzie i przyswoi wiedzę, której nie zapomni do porodu, a na spokojnie wyrobi się z przerobieniem całego materiału. Co ważne, szkoła rodzenia nie jest obowiązkowa, ale w ostatnich latach stała się niezwykle popularna. Stąd też odpowiedź klinik na potrzeby przyszłych mam. Wykupienie kursu w prywatnej szkole rodzenia to przede wszystkim pewność, że dla pacjentki starczy miejsca w grupie oraz dogodne terminy spotkań z profesjonalistami. Do szkoły rodzenia mogą uczęszczać oboje rodziców. Nauczą się tam wielu praktycznych wskazówek, m.in. tego, jak przewijać lub kąpać niemowlę. Ćwiczenia fizyczne proponowane mamom pozwalają przygotować do porodu i przydadzą się podczas jego trwania. Ojciec dziecka, który chce być obecny przy porodzie, może skorzystać z pomocy szkoły rodzenia i dowiedzieć się, jak lepiej wspierać rodzącą w trakcie porodu oraz w pierwszych tygodniach życia malucha.

Czego można się nauczyć w szkole rodzenia i jakie są korzyści z uczęszczania do niej?

Do najważniejszych korzyści, jakie wspominają kursantki szkoleń, zalicza się: okazja do zbliżenia z partnerem, wiedza o typowych zachowaniach i przeżywanych w tym czasie emocjach, lepsze zrozumienie drugiej połówki, praktyczne porady dotyczące opieki nad dzieckiem, a także możliwość oswojenia się z nową sytuacją. Czego przyszłe mamy nauczą się w szkole rodzenia? Zdobędą wiedzę na temat tego, jakie objawy towarzyszą ostatnim tygodniom ciąży, jak rozpoznać rozpoczynający się poród, co wziąć ze sobą do szpitala, jak wygląda poród naturalny, jakie są sposoby radzenia sobie z bólem podczas porodu, na czym polega zabieg cesarskiego cięcia, co to jest połóg, jakie prawa przysługują mamie podczas porodu i hospitalizacji, jak rozpoznać depresję poporodową, jak skompletować wyprawkę dla niemowlaka, jakich produktów dla dziecka używać, jak rozpoznać i sprostać potrzebom malucha, jak karmić piersią i jakie trudności można napotkać oraz wiele więcej. Specjaliści odpowiadają również na pytania, które nurtują przyszłe mamy i przekażą rzetelną wiedzę. Więcej na temat szkoły rodzenia w prywatnej przychodni warszawa znajdziesz na.