Ginekologia

Ginekolog dziecięcy Warszawa Bielany

Ginekologia dziecięca Warszawa. Przyczyny zapalenia narządów płciowych u dziewczynek. Przyczyn zapalenia narządów płciowych u dzieci doszukuje się m.in. w:

-zarażeniu owsikami, występujące głównie w wieku szkolnym. Pojawienie się owsików w obrębie odbytu wywołuje powstanie wyprysków, zadrapań i moczenia nocnego. Towarzyszy temu uporczywy świąd. Podczas wędrówek, samice owsików mogą przedostać się do pochwy, a u starszych dziewcząt nawet do macicy, powodując stany zapalne sromu i infekcje bakteryjne. Długotrwałe występowanie owsicy i powtórne samo zarażanie się sprzyja pojawianiu się na sromie i w przedsionku pochwy ziarniniaków i zmian martwiczych.

– Glista ludzka wędrująca do krocza czy pochwy przenosi na swym ciele bakterie jelitowe. Glisty toksycznie wpływają na rozwijający się organizm dziecka, opóźniając jego rozwój fizyczno- psychiczny i przyczyniając się do wzmożonej pobudliwości nerwowej i bezsenności. Glista ludzka działa antygenowo i uczulająco, przyczyniając się do pokrzywkowatych zmian skórnych, piekących i swędzących, głównie w obrębie sromu i krocza, ropno – krwistych upławów, nieżytu nosa, obrzęku twarzy, kaszlu i krwawienia z górnych dróg oddechowych.

-Wesz łonowa, drażniąc skórę sromu, wywołuje świąd, pieczenie oraz rozwój miejscowego stanu zapalnego.

-Innym pasożytem bytującym na ciele dziecka jest świerzbowiec ludzki, występujący głównie w obszarze sromu, w pachwinach, na podbrzuszu, piersi, na nadgarstkach i pomiędzy palcami. Świerzbowce, drążąc korytarze, drażnią skórę, powodując świąd. Rozdrapywanie uszkadza skórę, a prowadząc do krwawienia, sprzyja zakażeniom bakteryjnym ropotwórczym. Pojawiają się pęcherzyki oraz obrzęk.

-Do zakażenia gonokokami u małych dziewczynek dochodzi poprzez kontakty z chorymi osobami, w przypadkach wykorzystywania seksualnego lub przez styczność z zakażonymi przedmiotami higienicznymi. Najlepszym środowiskiem dla rozwoju gonokoków są błony śluzowe, zakażając u małych dziewczynek srom, okolice pochwy, cewkę moczową i odbytnicę. Pojawia się szeroki obrzęk i zaczerwienienie sromu. Wydzielina pochwowa staje się gęsta, przybiera charakter zielonej ropy. W obrazie ultrasonograficznym uwidacznia się powiększenie i bolesność węzłów chłonnych pachwinowych. Stan zapalny rozszerza się na okolicę pochwową szyjki macicy.

-Zakażenie górnych dróg rodnych określa się, jako rzeżączka powikłana lub wstępująca. Występuje zaczerwienienie sromu, pojawiają się żółtawe, obfite upławy oraz ropna wydzielina.

-Kolejną przyczyną stanów zapalnych sromu i pochwy u dziewczynek jest kiła. U dzieci dominuje zakażenie głównie drogą pozapłciową, tj. w łonie matki lub podczas porodu. Niemniej jednak zdarza się zakażenie poprzez kontakt bezpośredni, w przypadku wykorzystywania seksualnego.

Ginekologia dziecięca. Warszawa. Kto może pomóc? W powyższych stanach ważne jest postępowanie lekarza ginekologa, który powinien dokładnie przeprowadzić wywiad i wykonać odpowiednie badanie fizykalne. Godnymi polecenia, lekarzami ginekologami dziecięcymi przyjmującymi na terenie Warszawy jest m.in. ginekolog lek. Kamil Pluta z Boramed -Ken Beli Bartoka 8 lok. U/A, lek. Tomasz Jakubiak ginekolog z Centrum Medyczne Babka MedicaSłomińskiego 19 lok. 517 oraz lek. ginekolog Serhij Melnykow z Centrum Medycznego Unicare Wola al. Jana Pawła II 61 lok. 213. Za konsultację ginekologiczną trzeba zapłacić od 160 zł, konsultację położniczą od 150 zł, USG ginekologiczne 150 zł, usg ciąży od 230 zł, monitorowanie owulacji 80 zł, test PAPP-A od 520 zł.