Ortopedia

Wypożyczenie sprzętu medycznego – rozsądny wybór czy strata pieniędzy?

Wypożyczenie sprzętu medycznego – rozsądny wybór czy strata pieniędzy?

Od pewnego czasu można zauważyć, że wypożyczalnia sprzętu medycznego przyciąga coraz więcej klientów. Czy to jednak dobry wybór? A może po prostu lepiej pomyśleć o zakupie? Sprawdzamy!

Korzyści wynajmowania sprzętu medycznego

Niektórzy nadal nie mogą pojąć, dlaczego gabinety diagnostyczne, jak i lekarskie decydują się na wynajem sprzętu, zamiast go kupić. Jednak zapominają o jednym ważnym aspekcie, nie każdego stać na taki sprzęt. Dlatego właśnie wypożyczenie okazuje się dla nich najlepszych, a czasami nawet jedynym wyjściem, jeśli już na starcie działalności nie chcą zaciągać kredytów. To jednak nie wszystko, wypożyczalnie są w stanie zapewnić wysokiej jakości sprzęt, który ułatwi pracę w gabinecie. Nie trzeba martwić się tym, że ulegnie awarii, czy zabraknie materiałów eksploatacyjnych, ponieważ nad wszystkim będzie czuwał serwis wypożyczalni. To on ponosi odpowiedzialność za awarie, usuwa je na własne konto, a nam w to miejsce zapewnia sprzęt zastępczy.

A co z wadami?

Jedyne, do czego można się przyczepić to fakt, że sprzęt nie jest naszą własnością. Innych wad tutaj nie widać i myślę, że nikt ich nie znajdzie. Może niektórzy podkreślą, że trzeba za niego płacić co miesiąc, ale opłaty można wliczyć w koszty gabinetu, więc to raczej kolejna zaleta, a nie wada.

Wynajem sprzętu medycznego – warto czy nie?

Jak dla nas warto. Otrzymujemy wysokiej jakości sprzęt, a jedyne opłaty, jakie ponosić będziemy za jego użytkowanie, to niskie miesięczne raty, które możemy dodatkowo odliczyć.