Ginekologia

Ginekolog dziecięcy Warszawa. Higiena miejsc intymnych to sprawa indywidualna każdej kobiety.

Właściwa higiena narządów płciowych jest podstawą utrzymania prawidłowej funkcji układu rozrodczego. Jest ważna w okresie dojrzewania, podczas miesiączki, u kobiet w ciąży oraz chorych na cukrzycę. Niewłaściwa higiena intymna kobiet może prowadzić do zakażeń układu moczowo-płciowego, alergii i podrażnień. Codzienne mycie tradycyjnymi preparatami o tanich i silnych detergentach czy konserwantach usuwa zarówno patogeny, jak i prawidłową mikroflorę, co niszczy barierę ochronną skóry oraz podnosi pH. By tego uniknąć, należy, zamiast kąpieli brać prysznic, okolice sromu myć nie częściej niż raz dziennie, do mycia sromu używa

bezpośrednio swojej dłoni. Po kąpieli narządy płciowe osuszamy miękkim ręcznikiem. Należy nosić luźno dopasowaną bieliznę, jedwabną lub bawełniana, nie należy stosować drażniących płynów, żelów, dezodorantów i mocno nawilżanych chusteczek. W okolicach sromu nie należy stosować przez dłuższy czas wkładek do bielizny i podpasek.

Ginekolog dziecięcy Warszawa. Jeśli pojawiają się problemy nieprzyjemnego zapachu, z nadmierną zielonkawą wydzieliną, swędzenie i ból okolic narządów płciowych należy zgłosić się do lekarza.

Zapach rybny, kwaśny lub określany także jako „chlebowy”, to pewien sygnał do zareagowania. Nie perfumuj tego, spróbuj zaobserwować swoje ciało. Dbając o higienę osobistą, należy zwróć uwagę na to, co jemy. Jeżeli zajadamy się białym pieczywem i słodyczami, bądźmy pewni, że organizm nie będzie zdrowy. Należy uprawiać sport, nie musi być to wyczynowy, wystarczy pół godziny dziennego spaceru. Ruszaj się, nasze miejsca intymne również potrzebują przewietrzenia. Korzystaj z bielizny jedwabnej lub bawełnianej. Okolice narządów płciowych myjemy od przodu do tyłu, nie na odwrót. Jeżeli nieprzyjemny zapach przedłuża się i pojawia się regularnie, należy udać się do lekarza ginekologa. Do mycia narządów intymnych używaj naturalnych środków bez mydła, alkoholu czy perfum. W regeneracji naszej pochwy pomoże płukanka z rumianku, łagodząca podrażnienia okolic intymnych, płukanka z octu jabłkowego jest pomocna w infekcjach drożdżowo- bakteryjnych, reguluje pH oraz usuwa nieprzyjemny zapach. Pamiętajmy, że przesadne, częste mycie okolic intymnych, a jeszcze przy niewłaściwych preparatach niszczy naturalną florę bakteryjną, chroniącą nas przed chorobotwórczymi drobnoustrojami. Dodatkowo należy przestrzegać czystej pościeli, nosić bawełniane koszule nocne, ręczniki mieć oddzielne do twarzy, ciała, inne do miejsc intymnych, bieliznę osobistą zmieniać należy codziennie, w czasie miesiączki należy podmywać się minimum 2 razy dziennie, często zmieniać podpaski, tampony czy wkładki higieniczne.

Ginekolog dziecięcy. Warszawa. Dziecko czy młoda kobieta o higienie intymnej również może porozmawiać z lekarzem ginekologiem. W Warszawie jest ich wielu. Są dostępni m.in.: w Dantex Sp. z o.o. – Centrum Medycznym Dantex-Med Filia 2 na ul. Cybernetyki 19, Instytucie Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka na ul. Dzieci Polskich 20, JUNONA Medycyna dla kobiet, ul. Grzybowska 2, w Lecznicy Specjalistycznej TERKOM-MED Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej na ul. Przy Agorze 13/4 oraz Lecznicy Św. Zofii Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej na ul. Żelaznej 90.