Rehabilitacja

Pionizacja jako jeden z ważniejszych elementów w rehabilitacji

Z samej nazwy możemy już wydedukować, że pionizacja to dążenie u osoby niepełnosprawnej do uzyskania postawy pionowej. Jest to jeden z ważniejszych momentów jakie niesie za sobą rehabilitacjia. Prowadzi on pacjenta do większych możliwości ruchowych ale przede wszystkim do samodzielności, co dla człowieka jest bardzo ważne aby funkcjonować w świecie. Pionizacja to równoznaczność z prawidłowym krążeniem oraz eliminacja problemów trawiennych. Jest procesem rozłożonym w czasie, nie można tutaj niczego przyspieszać aby nie zaszkodzić osobie rehabilitowanej. Jak wszystko w rehabilitacji, także i pionizacja powinna być dostosowana do możliwości pacjenta ale co ważniejsze stanu zdrowia. Sprzętem rehabilitacyjnym używanym do pionizacji jest pionizator. W związku z tym, że do pionizacji jest potrzebna ogromna siła rehabilitanta, to właśnie tak potrzebny jest ten sprzęt, który okazuje się ogromnym wsparciem dla zarówno rehabilitanta jak i pacjenta. Niewątpliwie pionizator jest sprzętem, który pozwala uniknąć niebezpiecznych sytuacji jak np. urazy kręgosłupa. Dzisiejsze pionizatory są już unowocześnionym sprzętem rehabilitacyjnym, który posiada w sobie sterowanie elektryczne. Pozwala to mechanicznie unieść pacjenta, a i rehabilitant ma tutaj lżej, gdyż nie musi używać swojej siły. pionizatory dzielimy na statyczne, a więc właśnie te które umożliwiają podniesie do pozycji pionowej, jak i te które dodatkowo pozwalają pacjentowi na postawienie kroków, zwane dynamicznymi. Ten drugi, a wiec dynamiczny jest szczególny dla dzieci, które nie mogą z jakiegoś powodu chodzić, wyposażony jest w kółka i często stolik, wyglądem przypomina chodzik, sprawia, ze oprócz nauki chodzenia wyucza także postawy pionowej. W bogatej ofercie sprzętu rehabilitacyjnego, możemy odnaleźć także wózki inwalidzkie z funkcją pionizatora. Jego cena jest dość wysoka, bo od około 13 tys zł do 20 tys zł ale niesie za sobą dodatkowe korzyści. Możemy szybko zmienić pozycję z siedzącej na stojącą, a także sięgać przedmioty wyżej położone. Pionizator to komfort życia i sprzęt rehabilitacyjny visamed na wysokim poziomie.