Zdrowie

Na czym polega leczenie zębów pod narkozą (w znieczuleniu)?

Wielu osobom wizyta u stomatologa kojarzy się, mimo upływu lat, z dyskomfortem i stresem. Są to przeszkody utrudniające właściwe przeprowadzanie zachowawczych zabiegów stomatologicznych, jak i tych bardziej skomplikowanych. W trosce o dobre samopoczucie i wewnętrzny spokój wrażliwych pacjentów kliniki stomatologiczne szczycące się usługami świadczonymi w zgodzie z najwyższymi standardami jakości oraz bezpieczeństwa oferują usługę, jaką jest leczenie zębów pod narkozą. Na czym polega leczenie zębów w znieczuleniu? czy przysłuży się najmłodszym? Jak wygląda leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym u dzieci i czy jest ono bezpieczne? 

 

Leczenie zębów w znieczuleniu – zalety

 

Leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym to metoda, która bazuje na poczuciu bezpieczeństwa i komfortu pacjenta w trakcie przeprowadzanych zabiegów stomatologicznych. Cieszące się coraz większą popularnością leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym oferowane jest jednak jedynie przez kliniki wyróżniające się najwyższymi standardami oferowanych usług. Jakie zalety ma leczenie zębów w znieczuleniu? W zależności od przeprowadzanego zabiegu znieczulenie może być niezbędne lub pełnić funkcję bufora udzielającego pacjentowi immunitetu od zdenerwowania i dyskomfortu, które często towarzyszą pacjentom klinik stomatologicznych. W niektórych przypadkach leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym jest nieuniknione – wśród nich wymienić można chirurgię szczękową i ortognatykę, w przypadku innych nie jest obowiązkowe, ale zdecydowanie sprzyja lepszej atmosferze podczas zabiegu i wpływa na sprawność jego zakończenia.

 

Leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym u dzieci

 

Dzieci, jako najmłodsi i najbardziej wrażliwi pacjenci, często traktują wizytę u stomatologa jako nieprzyjemne, niechciane i bardzo stresujące wydarzenie, z którym kojarzy się jedynie ból. Ten jednak nie musi nikomu towarzyszyć w przypadku leczenia zębów – szczególnie dzieciom. Zabieg w znieczuleniu ogólnym pomaga dzieciom, które z różnych przyczyn nie są w stanie współpracować z lekarzem stomatologiem. Z tego powodu, że usuwanie zębów oraz inne zabiegi przeprowadzane w obrębie jamy ustnej mogą być czynnikiem stresogennym najlepsze kliniki stomatologiczne oferują leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym u dzieci. Dzięki temu dzieci nie tylko nie odczuwają bólu podczas zabiegu, ale również najczęściej go nie pamiętają. Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego zarówno w przypadku dorosłych jak i dzieci koniecznym jest przeprowadzenie badań oraz diagnostyka kwalifikująca pacjenta do podania narkozy. Leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym u dzieci rozpoczyna się więc od diagnostyki stanu uzębienia i weryfikacji ogólnego stanu zdrowia, a dopiero potem, po udzieleniu zgody anestezjologa na podanie narkozy, przystępuje się do wykonania zabiegu.

 

Leczenie zębów pod narkozą w klinice stomatologicznej Impladent

 

Impladent jest jedną z najlepiej wyposażonych klinik stomatologicznych w kraju. Nowoczesne technologie, skuteczność i efektywność wykształconego i doświadczonego zespołu a także dbałość o komfort pacjenta to trzy czynniki, które odróżniają Impladent od innych klinik stomatologicznych. Najwyższe standardy bezpieczeństwa obowiązujące w klinice Impladent sprawiają, że przestrzeń kliniki nie tylko przystosowana jest do potrzeb jej pracowników, ale również pacjentów. Zastanawiasz się, czy leczenie zębów pod narkozą umożliwi Ci szybki powrót do domu? Nie musisz się tym przejmować – klinika Impladent udostępnia swoim pacjentom doskonale wyposażone i utrzymane w najwyższym standardzie pokoje pozabiegowe, które umożliwiają wypoczęcie po wykonaniu zabiegu w znieczuleniu ogólnym, pod opieką osobistej pielęgniarki. Chcesz wiedzieć co kwalifikuje pacjenta i pozwala na leczenie zębów pod narkozą? Zajrzyj na stronę  – znajdziesz na niej nie tylko wskazówki dotyczące tego, jak przebiega leczenie zębów pod narkozą, ale również dowiesz się, jakie warunki muszą spełniać osoby decydujące się na leczenie zębów w znieczuleniu. Zobacz co ma Ci do zaoferowania klinika stomatologiczna Impladent specjalizująca się we wdrażaniu najefektywniejszych i satysfakcjonujących rozwiązań stomatologicznych.