Operacje ortognatyczne, czyli operacje szczęki i żuchwy – czemu zapobiegają?

Operacje ortognatyczne to zabiegi natury chirurgicznej pozwalające na leczenie skomplikowanych wad rozwojowych części twarzowej czaszki oraz przywrócenie właściwych stosunków przestrzennych pomiędzy szczęką i żuchwą. Przeprowadzane mogą być jedynie we właściwe przystosowanych pomieszczeniach takich jak sale operacyjne, które wyposażone są w sprzęt medyczny pozwalający na bezpieczne przeprowadzenie operacji szczęki lub żuchwy w znieczuleniu ogólnym. Operacje szczęki rekomendowane są osobom, które dotyka zespół wad o charakterze szkieletowym – wśród nich wymienić można niedorozwój lub nadmierny rozwój szczęki oraz żuchwy. Operacje żuchwy lub szczęki są skutecznym sposobem na zażegnanie problemów takich jak wada wymowy, utrudnione oddychanie, przeżuwanie czy też gryzienie a także brak samoakceptacji. W jaki sposób wykonywane są operacje ortognatyczne? Jak należy się do nich przygotować? Co zyskują pacjenci decydujący się na operacje żuchwy i szczęki? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz poniżej – zapraszamy do lektury!

Operacja ortognatyczna – jak się do niej przygotować?

Operacja ortognatyczna to zabieg polegający na przywróceniu właściwych proporcji i wzajemnych relacji kościom twarzy za pomocą operacji jedno lub dwuszczękowych. Zabiegi te można wspomagać dodatkowo plastyką bródki, nosa czy kości jarzmowych. Celem operacji jest maksymalna poprawa rysów twarzy, zgryzu, prawidłowa funkcja stawów skronio-żuchwowych a także stabilność uzyskanego leczenia. Przygotowanie, którego wymaga operacja ortognatyczna, to proces mogący trwać nawet kilka lat. Niezwykle często wiąże się on bowiem z koniecznością noszenia aparatu ortodontycznego celem przygotowania łuków zębowych do planowanego zabiegu chirurgicznego. Leczenie ortognatyczne przebiega wieloetapowo i wymaga dobrej koordynacji kilku lekarzy specjalistów: chirurga szczękowego, ortodonty a czasem nawet protetyka, czy opieki fizjoterapeuty Wymaga także dobrze przygotowanego zaplecza chirurgicznego w postaci bloku operacyjnego z całym zespołem anestezjologicznym.

Operacje szczęki i operacje żuchwy – zabiegi z chirurgii szczękowo-twarzowej

Operacje szczęki, czy też operacje żuchwy nie należą do zabiegów prostych – wymagają one nie tylko wiedzy oraz kwalifikacji, ale również wieloletniego doświadczenia, gdyż przede wszystkim te czynniki mogą zagwarantować efektywne i satysfakcjonujące pacjenta leczenie. Przeprowadzane w klinikach stomatologicznych operacje szczęki czy też operacje żuchwy są bardzo skomplikowane w związku z czym wymagają od świadczącej je placówki medycznej właściwego wyposażenia oraz przygotowania na wszelkie ewentualności. W najlepszych klinikach dostępne są chociażby utrzymane w wysokim standardzie pokoje pozabiegowe, w których pacjenci poddani znieczuleniu ogólnemu mogą wypocząć i zregenerować się po zabiegu pod czujnym okiem personelu medycznego gotowego zareagować w każdej sytuacji. Operacje żuchwy oraz szczęki umożliwiają korekty kształtu twarzy, niwelują nieprzyjemne i ryzykowne dla zdrowia objawy niewłaściwego rozwoju kośćca a także przyczyniają do zwiększenia komfortu pacjentów.

Operacje ortognatyczne w Impladent

Operacje ortognatyczne przeprowadzane przez Impladent to szeroka oferta zabiegów z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej. Wśród wykonywanych w klinice zabiegów znajdują się te pozwalające na skuteczne leczenie schorzeń takich jak progenia, mikrogenia, szkieletowe zgryzy otwarte, asymetrie twarzy oraz wiele innych, z którymi zapoznać się można pod adresem . Przeprowadzane przez doświadczony i wykształcony (co potwierdzone jest dyplomami uczelni wyższych oraz certyfikatami ze szkoleń świadczących o międzynarodowej współpracy ze specjalistami z różnych krajów) zespół Impladent operacje ortognatyczne wywołują u pacjentów uśmiech na ustach , zadowolenie i dają im utraconą wcześniej radość życia. Klinika Impladent wyróżnia się na rynku zadowoleniem przekraczającym wskaźnik 99% – nie ryzykuj zdrowiem i skorzystaj z pomocy zaufanego personelu medycznego Impladent.