USG

USG jąder – gdzie w Warszawie zrobić takie badanie?

USG jąder – gdzie w Warszawie zrobić takie badanie?

USG jąder to jedna z najłagodniejszych i zarazem najprostszych meto stosowanych przez urologów w diagnostyce jąder oraz najądrza. Badanie to jest również bezpiecznie dla pacjenta, jest bezbolesne i bezinwazyjne. Nie wymaga też żadnego przygotowania ze strony pacjentów. Gdzie w Warszawie można zrobić takie badanie? Sprawdzamy!

USG jąder – kiedy należy je zrobić?

Tak naprawdę usg jader warszawa zalecane jest wtedy, gdy istnieje podejrzenie dolegliwości jąder, najądrza lub moszny. Kiedy w takim razie warto zgłosić się na badanie? Na pewno wskazaniami do USG jąder są widoczne zmniejszenia lub powiększenia jąder, opuchlizna, zaczerwienienie lub guzki. Nie wolno lekceważyć dolegliwości bólowych oraz dyskomfortu w obrębie jąder, ponieważ one także mogą świadczyć o występowaniu nieprawidłowości w jądrach. W tym miejscu warto wspomnieć, że badaniu mogą poddawać się mężczyźni w każdym wieku – od nastolatków, po dorosłych i seniorów. Dzięki USG jąder urolog jest w stanie rozpoznać wszystkie nieprawidłowości, a nawet zmiany nowotworowe, żylaki powrózka nasiennego czy wodniaka jądra. Tym samym szybciej można zacząć leczenie dolegliwości, które skutecznie mogą zakłócić wykonywanie nawet najprostszych czynności.

USG jąder – gdzie w stolicy robią tego typu badanie?

Warszawa jest prężnie rozwijającym się miastem. Na jego terenie znajdziemy wiele państwowych placówek zdrowia, w których można zrobić USG jąder. Niestety bardzo często takie badanie wiąże się z długim oczekiwaniem w kolejce, nawet kilkudniowym. W takich przypadkach należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ tego w żaden sposób nie da się przeskoczyć. Całe szczęście państwowe placówki zdrowia to nie jedyne rozwiązanie oferowane w stolicy. Pacjenci do swojej dyspozycji mają również wiele prywatnych placówek, które takie badanie mogą zrobić od ręki. Wybór oczywiście pozostawiamy pacjentom, lecz przy podejmowaniu decyzji, warto mieć na względzie swoje zdrowie, które zawsze jest bezcenne.