Zdrowie

Tabletki roślinne i ziołowe suplementy – na czym polega różnica?

Roślinne tabletki wraz z ziołowymi suplementami diety, często stoją na jednej półce w aptece, mają podobny skład, a niekiedy także dawkę wypisaną na etykiecie. Jaka jest zatem granica, która dzieli i różni leki oparte na ziołach od suplementów?

Lekarstwa roślinne to preparaty, których działanie terapeutyczne zostało udowodnione. Mają one leczyć różne choroby, a ich główne składniki są pochodzenia roślinnego. Bywa, że to część zioła, substancja roślinna, a także ich kombinacja w przetworzonej postaci. Suplementy diety oraz tabletki ziołowe (produktybonifraterskie.pl) klasyfikowane są jako spożywcze produkty. Zadaniem ich jest uzupełnienia naszej codziennej diety w składniki, które będą wspierać procesy fizjologiczne zachodzące w naszych organizmach.

Jak rozumieć różnice między tabletkami ziołowymi a roślinnymi?

Jeżeli chodzi o witaminy oraz minerały obecne w suplementach, nie ma tu niczego skomplikowanego.  Przyjmowanie ich, pozwala uzupełnić niedobory, a także zadbać o utrzymanie dobrego stany zdrowia.  Nie do końca oczywista jest jednak definicja suplementu, jeżeli chodzi o preparaty roślinne. W ziołach obecne są substancje, które mogą dobrze oddziaływać na funkcjonowanie naszego organizmu. Co więcej, powoduje to także, że w kuchniach całego świata, stosowanie ziół jest na porządku dziennym. łożyska skrzyni biegów

Warto wiedzieć, że niektóre ze znanych suplementów, zawierają identyczne składniki, jak ziołowe leki. Preparat ten jest klasyfikowany jako suplement, ponieważ te nie przeszedł specjalnych testów, które pozwalają na to, aby potwierdzony były jego lecznicze działania. Nie ma pewności, co do określenia realnej zawartości substancji czynnej w produkcie, a także jej przyswajalności. To właśnie z uwagi na to, producent nie ma możliwości umieszczenia informacji, że jego preparat ma właściwości lecznicze. Pamiętajmy o tym, że przyjmowanie leków wszelkiego rodzaju, ale też suplementów, powinno być uprzednio konsultowane z lekarzem.