Zdrowie

Hifu – Lifting falami ultradźwiękowymi

Hifu – Lifting falami ultradźwiękowymi

High Intensity Focused Ultrasound (HIFU) to najnowsze narzędzie medycyny estetycznej wspomagające walkę z upływającym czasem. Technologia HIFU wykorzystuje wiązkę fal ultradźwiękowych o wysokim natężeniu. Metoda ta jest znana od lat i z powodzeniem używana chociażby w terapii nowotworów, do usuwania guzów. W medycynie estetycznej zadebiutowała stosunkowo niedawno i stosowana jest przede wszystkim do bezinwazyjnego ujędrniania skóry twarzy i całego ciała. Już teraz uznawana jest za jeden z najbardziej skutecznych zabiegów medycyny estetycznej. 

Dlaczego warto przeprowadzić lifting metodą HIFU?

Zabiegi metodą HIFU są bezinwazyjne, nie wymagają rekonwalescencji oraz praktycznie nie mają skutków ubocznych (może poza nieznacznym zaczerwienieniem i szybko znikającą opuchlizną). Efekt widoczny jest już po jednej wizycie w klinice i utrzymuje się nawet dwa lata. W przypadku skóry będącej w bardzo złej kondycji zabieg można powtórzyć. Zazwyczaj, nawet w trudnych przypadkach, wystarczą maksymalnie trzy wizyty wykonane w odstępie od jednego do trzech miesięcy aby osiągnąć pełen efekt.

Zabiegi metodą HIFU pomagają w redukcji zmarszczek, pooprawiają napięcie i zagęszczenie skóry a także ujędrniają ją. Ultradźwięki mogą również przyczynić się do podniesienia linii brwi oraz wyostrzenia konturu twarzy. 

Gdzie wykonać zabieg?

Ważnym jest aby zabieg metodą HIFU, jak i wszystkie inne zabiegi medycyny estetycznej, wykonać w sprawdzonym, renomowanym salonie kosmetycznym, który pracuje na urządzeniach wysokiej jakości, np. sprzęcie firmy Medika. Obowiązkowo powinien on być wykonany przez przeszkolonego, wykwalifikowanego specjalistę. Tylko wtedy będzie on całkowicie bezpieczny i pozbawiony skutków ubocznych. Zazwyczaj zabieg trwa 20-30 minut.

Jaki jest koszt liftingu falami ultradźwiękowymi?

Cena zabiegu metodą HIFU zależy od renomy salonu, jego lokalizacji oraz użytego sprzętu. Koszt liftingu całej twarzy wynosi około 3000 zł. Dla mniejszych partii, przykładowo samej szyi będzie odpowiednio niższy. W przypadku liftingu brzucha lub pośladków należy liczyć się z kosztami porównywalnymi z liftingiem twarzy.  

Lifting ultradźwiękami a inne zabiegi medycyny estetycznej

Dużą zaletą zabiegów metodą HIFU jest, że można wykonywać je razem z innymi rodzajami liftingu. Efekty nie będą się wzajemnie znosić, nie ma też zwiększonego ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Uważać należy jedynie w przypadku zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego, wynika to z faktu, że fale ultradźwiękowe nie przenikają przez skórę w miejscu jego użycia.