Rehabilitacja

Masaż sportowy przy leczeniu łokcia tenisisty

Masaż sportowy przy leczeniu łokcia tenisisty

Boczne zapalenie nadkłykcia, czyli łokieć tenisisty, jest bardzo częstym zaburzeniem przedramienia, które dotyka każdego, kto kładzie nadmierny i powtarzalny nacisk na prostowniki nadgarstka, zginacze, supinatory lub pronatory.

Tradycyjnie łokieć tenisisty, stąd jego nazwa, był powiązany z ruchami o większym wpływie, takimi jak uderzanie piłki tenisowej rakietą. Ten ruch szybko wciąga mięśnie prostowników i ich

doctor with stethoscope listening heart beat on virtual screen

ścięgna powodując uraz mięśni.

Jest to schorzenie, które nie jest ograniczone jedynie do tych, którzy grają w tenisa lub inne sporty rakietowe. Może ono dotknąć każdego, kto używa i przeciąży mięśnie przedramienia. Dotyczy to szeregu czynności, w tym czyszczenia i malowania, aż po drutowanie.

Współcześnie łokieć tenisisty staje się coraz bardziej powszechny ze względu na wydłużony czas spędzany na pracy przy biurku, pisaniu na klawiaturze i używania myszki.

Dla wielu osób mało oczywiste jest to, że ruchy te powodują obrażenia. Jednak powodują one niewidoczną sztywność, bolesność oraz zmęczenie mięśni. Właśnie w takich momentach charakterystyczny ból łokcia tenisisty naprawdę się ujawnia.

Techniki masażu

Po pierwsze patrząc na zapalenie ścięgien, masażyści są często postrzegani jako popularny wybór do radzenia sobie z tym obszarem. Powszechną techniką są tarcia, zlokalizowane manipulacje tkanek miękkich za pomocą palców i kciuków. Tarcia mogą być wykonywane bez szukania profesjonalnej pomocy, ale przeciętna osoba nie będzie wiedziała, na co zwrócić uwagę i jak zapewnić odpowiedni masaż, dlatego najlepiej jest skorzystać z wykwalifikowanego masażysty sportowego.

Istnieje również możliwość, że głęboki masaż, rozciąganie i wzmacnianie wrażliwych tkanek może utrwalić uraz, więc osoba stosująca leczenie powinna naprawdę mieć doświadczenie w tym, co robi. Podczas gdy terapeuta masażysta jest tylko jednym profesjonalistą, który może być konsultowany w leczeniu łokcia tenisisty, może on być niezwykle skutecznym wyborem, ponieważ większość form leczenia wiąże się z jakąś formą masażu.

Na przykład w ostatnich latach najczęściej stosowaną formą leczenia był masaż tarcia poprzecznego na zapalenie ścięgna. Teoria tarć polega na tym, że terapeuta zapewnia stymulację w celu przemieszczania płynów tkankowych w nadziei na wywołanie naprawy tkanki łącznej. Terapeuta masuje włókna ścięgna, delikatnie pocierając je w przód i w tył nad zapaleniem ścięgna w miejscu o największej czułości.

 

Leczenie łokcia tenisisty w Krakowie

Problemy mięśniowe są najprawdopodobniej wynikiem narastania punktów spustowych i można je łatwo leczyć, jeśli zostanie zidentyfikowany właściwy punkt aktywacji. Jeśli ten punkt nie zostanie znaleziony, rokowanie jest długim powrotem do zdrowia. Z tych powodów ważne jest, aby każdy, kto cierpi na to schodzenie, przeprowadzał leczenie łokcia tenisisty w Krakowie u wyszkolonego ortopedy i masażysty sportowego, którzy są w stanie leczyć te schorzenia. Właściwe zaangażowanie profesjonalisty na wczesnym etapie pozwoli zaoszczędzić miesiące na odpoczynek.