Zdrowie

Pragniesz odmłodzenia bez użycia skalpela Rozwiązaniem jest Zaffiro

Pragniesz odmłodzenia bez użycia skalpela? Rozwiązaniem jest termolifting Zaffiro!

Zaffiro to nowoczesna metoda odmłodzenia skóry za pomocą liftingu termicznego. Efekty zabiegu są dwustopniowe: natychmiastowe i długofalowe. Może być wykonywany zarówno na twarzy, jak i pozostałych obszarach ciała. To bezinwazyjne rozwiązanie wielu problemów estetycznych. Zabieg można wykonywać bezpiecznie przez cały rok.

 

Jakie są możliwości urządzenia Zaffiro?

 

Działanie Zaffiro oparte jest o światło podczerwone IR. Dodatkowo jest wyposażone w kamerę, służącą do diagnozowania stanu skóry. Co ciekawe, aparatura oferuje także w możliwość wykonywania peelingu wodnego (Waterpeeling Zaffiro). Przekłada się to na zdecydowanie lepszy efekt. Dzieje się tak, dlatego, że martwe komórki naskórka zostają usunięte, dzięki czemu specjalnie dobrane kosmetyki nawilżające mogą przeniknąć w głębsze warstwy skóry. Dogłębne nawilżenie skóry odgrywa istotną rolę w działaniu podczerwieni. Dzięki niemu działanie termoliftingu jest wzmocnione.

 

W jaki sposób działa Zaffiro?

 

Urządzenie emituje promieniowanie o długości fali od 750 do 1800 nm. To zakres światła podczerwonego, które po dotarciu do skóry właściwej stopniowo rozgrzewa tkanki, do temperatury 65 stopni Celsjusza. W tym samym czasie aparatura powierzchniowo schładza tkanki aby nie wystąpiły nieprzyjemne odczucia. Co się dzieje w podgrzewanych tkankach? Podgrzane włókna kolagenowe zostają podrażnione bodźcem cieplnym, w efekcie się kurczą się. Powoduje to zagęszczenie i ściągniecie skóry. Dodatkowo skóra zyskuje elastyczność i przywrócone zostaje prawidłowe jej napięcie. Kolejnym widocznym od razu po zabiegu efektem jest wygładzenie zmarszczek i poprawa struktury skóry. Po zabiegu nie kończą się pozytywne niespodzianki. Pobudzone fibroblasty zaczynają produkować nowy kolagen. Po upływie od trzech do sześciu miesięcy od zabiegu ilość kolagenu w skórze wzrasta aż o około 30%, co przekłada się na zwiększenie gęstości skóry i powoduje efekt liftingu.

Limity wiekowe

Ten bezinwazyjny zabieg jest polecany osobom w różnym wieku. Profilaktycznie warto wykonać jeden zabieg w przedziale pomiędzy 25, a 35 rokiem życia. Po tym czasie zaleca się wykonywanie zabiegu w seriach. W przypadku kobiet po ciąży, mogą one poddać się zabiegowi nawet przed ukończeniem 25 roku życia.

Wskazania do zabiegu liftingującego Zaffiro

Zabieg rekomenduje się osobom, mającym między innymi problemy z:

 • wiotkością skóry,
 • brakiem jędrności skóry,
 • opadającymi policzkami,
 • drugim podbródkiem,
 • zmarszczkami,
 • bruzdami,
 • utratą ładnego owalu twarzy,
 • postarzałą skórą,
 • obwisłą skórą brzucha po porodzie.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu Zaffiro

Wykonanie każdego zabiegu, musi być poprzedzone dokładnym wywiadem, mającym na celu wykluczenie przeciwwskazań do wykonania zabiegu. W przypadku zabiegu Zaffiro należą do nich:

 • ciąża, karmienie piersią,
 • choroby autoimmunologiczne i nowotworowe,
 • otwarte rany, uszkodzenia skóry,
 • aktywny trądzik,
 • choroby zapalne tkanki łącznej,
 • opryszczka,
 • wypełniacze, botoks i zabiegi laserowe, wykonane 2-4 tygodni przed planowanym zabiegiem,
 • leki zawierające retinoidy, które są substancjami fotouczulającymi.

Miejsca zabiegowe

Zabiegi urządzeniem Zaffiro można wykonywać na twarzy, ramionach, szyi, dekoltu, ramion, biustu w okolicy brzucha, kolan ud i pośladków.

Czas trwania zabiegu i ilość zalecanych zabiegów

W zależności od obszaru zabiegowego czas wykonywania zabiegu Zaffiro waha się od 20 min do 60 min. Najlepsze efekty uzyskuje się wykonując zabieg w serii 4-6 zabiegów, jeden zabieg w miesiącu.

Rewelacyjne efekty zabiegu Zaffiro

Zabieg Zaffiro wyróżnia przemyślana technologia Hi-Tech, która pozwala na osiągniecie najlepszych możliwych rezultatów. Można powiedzieć, że urządzenie Zaffiro pomaga zatrzymać czas. Oczywiście jest to przenośnia, choć prawdę mówiąc patrząc na efekty pozabiegowe, można by było tą metaforę potraktować poważnie. Dlaczego? Otóż następuje poprawa jędrności, napięcia i gęstości skóry. Dzieje się tak, ponieważ podgrzane włókna kolagenowe kurczą się do prawidłowej długości. Poza tym stymulacja fibroblastów powoduje namnażanie się nowych włókien kolagenowych. Kolagen stanowi podporę skóry. Jeśli szkielet jest stabilny, skóra młodnieje. U kobiet, które nie mogą poradzić sobie z obwisłą skórą brzucha po ciąży obserwuje się wyraźne zmniejszenie wiotkości tej partii ciała. Owal twarzy oraz obwisłe policzki się podnoszą. Zmarszczki i bruzdy zostają wygładzone. Skóra jest dogłębnie nawilżona i rozświetlona. Promienieje blaskiem, dotąd zarezerwowanym tylko dla młodych skór.

Jaki są korzyści wybrania tej metody odmładzania?

Poza rewelacyjnymi efektami, omówionymi wcześniej, zabieg Zaffiro pozytywnie wyróżnia się wśród innych zabiegów odmładzających. Argumentem przemawiającym za wyborem Zaffiro są natychmiastowe rezultaty. Co najważniejsze radość z efektów jest rozciągnięta w czasie, najpierw bezpośrednio po zabiegu, a później przez 3 do 6 miesięcy po zabiegu, kiedy to skóra się przebudowuje i jest coraz piękniejsza. Kolejnym profitem jest bezinwazyjność tej metody odmładzania oraz brak okresu rekonwalescencji, co jest niezwykle istotne w tak zwanych szybkich czasach. Nie bez znaczenia jest fakt, że zabieg jest bezbolesny. Dzięki powierzchniowemu schładzaniu tkanek, zabieg jest komfortowy. Co ciekawe, mogą z niego korzystać również osoby ze skórą naczynkową. Jest to dosyć nietypowe, gdyż skóra naczynkowa nie lubi zmian temperatury. Specjalna technologia zastosowania w urządzeniu Zaffiro na to jednak pozwala. Kolejną, nietypową cechą wyróżniającą jest to, że skóra jednocześnie jest poddawana liftingowi i pielęgnacji. Dzieje się tak, za sprawa peelingu wodnego, który usuwa martwy naskórek i pozwala na głębokie nawilżenie skóry. Tak nawilżona skóra, lepiej poddaje się procesom zachodzącym podczas termoliftingu, a skóra ma większe zdolności regeneracji.

Jak wygląda zabieg Zaffiro, krok po kroku

Przed zabiegiem kosmetolog przeprowadza dokładny wywiad z osobą zainteresowaną termoliftingiem. Wyklucza wszelkie przeciwwskazania. Poucza klienta między innymi o tym, żeby nie przyjmował retinoidów przed zabiegiem. Zabieg rozpoczyna się oczyszczeniem skóry i nałożeniem żelu chłodzącego na dany obszar, poddany zabiegowi. Klient musi założyć specjalne okulary, chroniące przed światłem IR. Do skóry przykładana jest  szafirowa głowica, która emituje impulsy. Każdy impuls składa się z 3 podimpulsów: chłodzenia, ciepła i chłodzenia. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny. Podczas zabiegu możliwe jest odczuwanie delikatnego, przyjemnego ciepła. Zaczerwienie skóry może się utrzymywać do kilku godzin po zabiegu. Jest to całkowicie normalny objaw.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Istotne jest, aby nie przegrzewać skóry, na której wykonywany był zabieg urządzeniem Zaffiro. Przez 14 dni odradza się korzystanie z solarium i opalania. Przez tydzień nie powinno się chodzić na saunę. Zaleca się wykonywanie delikatnego masażu miejsc zabiegowych i aplikowanie dobrego kremu ujędrniającego.

Reasumując, zabieg Zaffiro to wspaniałe osiągnięcie nowoczesnej technologii. Dzięki niemu, w bezbolesny, bezpieczny sposób można poradzić sobie z problemami braku jędrności i odpowiedniego napięcia skóry. Jest to zabieg niewymagający rekonwalescencji, co oznacza, że można go wykonać nawet w przerwie obiadowej. Bezpośrednio po nim, nie dość, że można cieszyć się piękną, promienną skórą, to jeszcze od razu wraca się do normalnego trybu funkcjonowania. Pamiętać tylko należy o drobnych ograniczeniach, związanych z nieprzegrzewaniem skóry po zabiegu. Zabiegu nie wykonuje się, jeśli kobieta jest w ciąży lub karmi piersią. Nie wolno również wykonywać go u osób borykających się z chorobami nowotworowymi, autoimmunologicznymi, zapalnymi, a także aktywnym trądzikiem, czy opryszczką. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nasz specjalista służy pomocą. Zabieg Zaffiro składa się z peelingu wodnego, złuszczającymi obumarłe komórki warstwy rogowej naskórka i nawilżającym głębsze partie skóry oraz termoliftingu, wykorzystującym światło podczerwone. Promieniowanie IR, przenika przez naskórek do skóry właściwej, gdzie podgrzewa tkanki do 65 stopni Celsjusza, po to by włókna kolagenowe się skurczyły. Stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny, dlatego po upływie 3-6 miesięcy widać pełny efekt zabiegu. Zabieg można wykonywać przez cały rok. Ze względu na unikatowość zabiegu i wspaniałe efekty, warto się na niego zdecydować!