Urologia

Urolog Warszawa

Urolog Warszawa

Urologia to odłam chirurgi zajmujący się budową, fizjologią i przede wszystkim chorobami układu moczowo-płciowego u mężczyzn. To przede wszystkim, bo wbrew powszechnie panującej opinii urolodzy zajmują się również układem moczowym kobiet.

Urolog

Do lekarza specjalisty, jakim jest urolog powinniśmy niezwłocznie udać się, gdy występuje ból, obrzęk, pieczenie lub swędzenie narządów układu moczowego i płciowego. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Lekarz urolog leczy infekcje zarówno prącia jak i pochwy. Zajmuje się każdym problemem, jaki wiąże się z budową i funkcjonowaniem genitaliów, pęcherza oraz nerek.

Jeśli dotyczy Cię choć jeden z następujących objawów to powinieneś udać się do urologa: masz trudności w oddawaniu moczu, masz problemy z trzymaniem moczu, oddajesz więcej niż trzy litry moczu dziennie, masz obecność krwi, ropy lub innych substancji w moczu, odczuwasz ból lub swędzenie cewki moczowej, masz problemy ze wzwodem lub bolesne erekcje, masz guzy lub zgrubienia na jądrach czy w pochwie, masz ciemny albo spieniony mocz lub obrzęk czy zaczerwienienie łechtaczki/jąder/prącia. Na wizytę do lekarza urologa powinieneś zabrać ze sobą wyniki

badań moczu, krwi, USG i prześwietleń. Konieczne jest poinformowanie lekarza urologa na temat przyjmowanych przez Ciebie leków oraz objawów, jakie zaobserwowałeś i o jakie się martwisz. Po wywiadzie jaki przeprowadzi z Tobą lekarz odbędzie się właściwe badanie. Lekarz obejrzy Twoje strefy intymne, w przypadku mężczyzn przeprowadzi również badanie krocza per rectum – przez odbyt.

Urolog – lekarz specjalista od stref intymnych leczy choroby takie jak niewydolność nerek, nowotwory układu moczowo-płciowego, przerost prostaty, przerost łechtaczki, zaburzenia oddawania moczu, impotencja, kamica nerkowa, moczówka prosta, stany zapalne dróg moczowych oraz stany zapalne męskich i żeńskich narządów płciowych.

Urolog refundowany a urolog prywatnie

Do lekarza specjalisty urologa można udać się w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W takim przypadku trzeba posiadać skierowanie od lekarza rodzinnego. Na taką wizytę trzeba czekać miesiącami, które mogą być szczególnie istotne, jeśli chodzi o nasze zdrowie. Wówczas warto udać się do urologa prywatnie. Koszt takiej wizyty wynosi od 80 do 200 złotych.

Mitem jest, że wizyta u urologa to skaza na męskim ego. Mężczyźni odczuwają obawy przed pójściem na badanie do urologa, panuje legenda, że wtedy będą mniej męscy. W ostatnich latach takie postrzeganie urologa jednak się zmienia. Mężczyźni coraz częściej się badają, stają się świadomi i zaczynają dbać o siebie w kwestii medycznej. Warty podkreślenia jest tutaj fakt kampanii, w których często udział biorą znane osoby ze świata męskiego. Więc jeśli często oddajesz mocz, odczuwasz ból w mosznie, kiedy bolą Cię jądra lub nerki to prawdopodobnie powinieneś odwiedzić urologa. Urolog będzie mógł zbadać i zdiagnozować chorobę, która niezdiagnozowana może mieć finalnie bardzo duże konsekwencje. Szybko wykryte można wyleczyć dzięki urologii.